ورزقان نیوز

اخبار ورزقان و اخبار منطقه قره داغ، مطالب اجتماعی و ادبی...

روستاهای قره داغ هم جز دهکده جهانی مک لوهان می شوند!

 

روستاهای قره داغ  هم جز دهکده جهانی مک لوهان  می شوند!

 

( یاداشتی بخاطر واگذاری اینترنت پرسرعت ADSL در 13  روستای ورزقان  )

 

                                 علیرضا نصیرزاده بکرآباد

 

 اینترنت  در مقایسه با دنیای  طبیعی و فیزیکی، دنیای مجازی تلقی می شود  دنیای شبکه ای خیلی پیچیده! اما به قول برخی فیلسوفان پست مدرن، حقیقتی  که در این دنیای مجازی ساخته می شود خیلی حقیقی تر و واقعی تر است و اصلاْ حقیقت ساخته- پاخته این جور رسانه ها و مدیاهاست.

حالا این دنیای شبکه ای همه جا را تسخیر می کند اگر تا دیروز با دایال آپ به صورت لاک پشتی  در اطراف ما حضور داشت دیگر امروز کمی  با سرعت تر  و خرگوشی تر به خانه های ما می آید.

البته این حضور  دیگر اجباری و  ضروری و یا خواسته و ناخواسته  است و دیگر اینترنت از در و پنجره ما هم وارد می شود و مارا به قول مک لوهان وارد دهکده کوچک جهانی می کند. و بعد از این روستاهای قره داغ  هم جز دهکده جهانی مک لوهان  می شوند. اما این الحاقگرایی اجباری ویا از روی ناچاری داوطلبانه و خود خواسته دارای مزایا  و معایب یا دارای فرصتها و تهدیدها یی برای اعضای تازه وارد است که لازم است اعضای تازه وارد به این دنیای پیچیده شبکه ای  آشنایی  مقدماتی داشته باشند و به قواعد آن و اصول امنیتی و ایمنی آن آشنا باشند تا آنها را تاحدودی در برابر تهدیدات و بلایای سایبری دنیای اینترنت بیمه کند.

روستاییان عزیز  از طریق اینترنت با فیلم/ کتاب/ روزنامه/ خبرگزاریها / بانکها/ فروشگاهها /کانالهای تلویزیونی /رادیوها/  دانشگاها و آزمونهای مجازی/بازارها و تجارت الکترونیکی/گفتگوهای اینترنتی چت و پالتاک و با هزاران جور امکانات دیگر روبروخواهند شد که دوری از شهر و عدم وجود جاده و ماشین به شهر برای آنها هزاران جور هزینه در برداشت اما حالا با هزینه کم وارد  دنیای اطلاعات و امکانات خواهند شد که اصل موفقیت در آن آشنایی با اصول و قواعد درست استفاده از اینترنت است که روستاییان عزیز می توانند آنرا یاد بگیرند و در تولید و گسترش این دنیای اطلاعات نقش داشته باشند و هرکسی با معرفی روستای خود و با ارائه مسائل و مشکلات آن و با معرفی آثار تاریخی و توریستی و با تبلیغات محصولات و تولیدات آن، در این دنیای مجازی  اعلام حضور و نقش نماید.

 

* مدیریت وبلاگ ورزقان نیوز و کافی نت و خدمات اینترنتی کتابخانه ورزقان در واگذاری  اینترنت و آموزش  اینترنت برای همه  اهالی شهرستان  آماده همکاری با همه ادارات، دانشگاهها، کارکنان  و دهیاریهاست . 


برچسب‌ها: علیرضا نصیرزاده بکرآباد, ورزقان نیوز, کافی نت کتابخانه ورزقان, روستاهای قره داغ, ورزقان
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و سوم خرداد ۱۳۹۱ساعت 12:22  توسط ورزقان نیوز  |